Batıkent Halı Yıkama

0 312 255 33 03 - 0 543 494 07 83

Batıkent İşyerinde Halı Yıkama Metodları

Batıkent İşyerinde Halı Yıkama Metodları

Batıkent İşyerinde Halı Yıkama Metodları
Batıkent antibakteriyel kilim ve halı yıkama işletmesi işyerlerinde kullanılan kilim ve halıları hangi metotlarla yıkıyor?

Ev veya işyerinizdeki halıların yıkama işleminden beklenen başarılı neticeyi kazanmak için özen gerektiren bazı özel kurallara uymak çok önemlidir. Beklentileri yüksek biriyseniz ve eğer hijyen koşullarını sağlamayan durumlarla karşı karşıya gelmekten endişeleniyor iseniz; yıkama yaptıracağınız halı yıkama fabrikasına iş verirken bazı hususları bilip dikkatli olmanız gerekiyor. Bana sorarsanız işyerlerinde kullanılan kilim ve halıları yıkatırken beklenen kaliteye ulaşmak için, öncelikle göz ardı edilmemesi gereken konu halımızı temizleyecek işletmenin temizlik ve hijyen sağlamada profesyonelliğe önem veren bir halı yıkama işletmesi olmasının önemli bir gereksinim olduğudur.

Zira kilim ve halıları yıkayacak firmanın yaptığı işteki kalite, disiplinli çalışan personel kadrosu ve bununla beraber kullandığı temizlik deterjanlarının standartlara uygunluğuyla mukayese edilir. Bu işte başlangıç firma aracının dediği zaman içerisinde halıları almak için gelmesidir ki bu işlem ile ilgili ek bir ücret alınmamalıdır. Bize göre kurumsal bir halı yıkama firması bir şekilde söylediği zaman aralığında adresinizde olur. Batıkent halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama bölümüne nakledilmiş olan yıkanacak malzemeler, öncelikle türleri tespit edilerek ayrılır çünkü, her halı aynı şekilde yıkama işlemine tabi tutulamaz. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde günümüzde iki çeşit halı ve kilim yıkama yöntemi izlenmeye başlanmıştır ve bunlardan bir tanesi elde yıkama olarak bilinen yol, ikincisi ise otomatik halı yıkama makinesiyle icra edilen yıkama metodudur. Evet batıkent halı yıkama tam otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle icra ettiğimiz yıkama işinin eski tip yıkamaya göre epeyce çok avantajı gösterilebilir ve bunlar arasında en mühim olanı bize göre halının arka yüzünün de yıkanmasıdır.

Evet batıkent antibakteriyel kilim ve halı yıkamaya işyerlerinde kullanılan kilim ve halıları manuel veya bilgisayarlı yöntemle yıkatabilirsiniz fakat iyi deterjan kullanmak bu işin neticesini tamamen değiştirmektedir. Temizlikte, başarılı sonuç için ciddi arındırma gücü olan leke çıkarıcılar kullanmak büyük önem arz etmektedir. Yıkamadan sonra halıların biran önce kurumasının sağlanmasında otomatik sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek kurumanın başarılı olması için ciddi önem teşkil etmektedir. Santrifüj makinesinde sıkılan halı ve yolluklar gün ışığına ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok olması sadece bu şartla olabilir. Yeterli oranda kurumuş olan halılar son kontroller için son kontrol masasına alınır ve burada çıkması zor lekelerin kontrolü ile birlikte poşetleme çalışmaları yürütülür. Kontrol aşamaları neticelenen halılar kayıt fişlerine göre bir sıralama yapılacak şekilde ayrıştırılıp, dağıtım birimine yönlendirilir ve böylece söz verilen saatte halılar tüketicilere dağıtılır.

Yeterli iş tecrübesine sahip bir halı ve kilim yıkama işletmesinin yüksek hijyen kalitesinde neticeler çıkarabilmesi için önemli konulardan bir tanesi de ağartıcı maddelerin hassas halılara hangi tekniklerle uygulama yapılacağı konusunun bir kalite standardına kavuşturulmasıdır. Bu noktada tahmin edersiniz ki markası belli olan bir şampuan kullanıyor olmak halı yıkamanın neticesini etkileyici özelliktedir. Öncelikle kusursuz hijyene gerekli özeni gösteren biri iseniz tse belgeli şampuanları kullanan halı yıkama işletmelerini tercih etmek durumundasınız.

Yıkamacılık sektörü de diğer sanayi işlerinde olduğu gibi teknik ilerlemelerden fayda sağlamış bir iş koludur ki, mühendislik alanındaki yeni teknolojik şartlar işin kalite standardını gözle görülecek derecede üst düzeye taşımıştır. Özellikle kullanılmaya başlanılan yeni makineler ve bununla birlikte geliştirilmiş arındırıcılar işimizi asgari hatayla yapmamıza imkan veriyor. Bu sebeple senelerdir Batıkent halı ve yolluk yıkama olarak bu şartın bilincindeyiz ve firmamızda en çok kabul gören yıkama ve sıkma makinelerini kullanma gayretindeyiz.

Yukarı Çık