Batıkent Halı Yıkama

0 312 255 33 03 - 0 543 494 07 83

Batıkent Profesyonel Yün Halı Yıkama

Batıkent Profesyonel Yün Halı Yıkama

Batıkent Profesyonel Yün Halı Yıkama
Batıkent profesyonel halı yıkama ve yolluk yıkama ustaları yün karışımlı halıları ne tür malzemeler yardımıyla yıkar?

Yün şagi halı yıkama yahut makine halıların yıkanmasından istenen başarılı neticeyi kazanmak için profesyonellik gerektiren bazı şartlara uymak gereklidir. Beklentileri yüksek birisiyseniz ve şayet, yeterince kaliteli olmayan bir sonla karşı karşıya gelmekten tedirginlik duyuyorsanız; halılarınızı yıkatacağınız yıkama firmasını seçerken kimi detayları bilip dikkatli olmanız gerekiyor. Benim kanaatimce yün karışımlı halıları yıkatırken yüksek kaliteli yıkama için birinci olarak bilmek gereken şey halı ve kilimleri yıkayacak firmanın lekelerle mücadelede profesyonel bir halı ve kilim yıkama firması olmasına ihtiyaç olduğudur.

Bir manada yıkama yapacak şirketin yıkama kalitesi, iş ahlakına sahip eleman kadrosu ve bununla birlikte, elinde bulundurduğu ekipmanların kalitesinin yüksek olmasıyla ölçülebilir. Halıların yıkatılmasında ilk aşama, halı toplama aracının söz verdiği gün ve saatte halılarınızı almaya gelmesidir ki, bu aşama ile ilgili fazladan bir para alınmamaktadır. Bize göre disiplinli bir halı yıkama ve overlok fabrikası kesinlikle belirlenen saatte teslim alır halıları. Batıkent halı yıkama personelince yıkamanın yapılacağı kısma taşınmış olan halı ve kilimler, çabucak iplik özelliklerine bakılarak yıkamaya hazır hale getirilir çünkü, her tür halı aynı makineyle yıkanamaz. İlerleyen teknoloji ile beraber son senelerde iki ayrı yıkama tekniği uygulanmaya başlanmıştır ki, bu sistemlerden birisi meçle elde yıkama şeklinde adlandırılan yol, ikincisiyse tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama şeklidir. Otomasyonlu halı yıkama makinesi ile sürdürdüğümüz yıkamanın eski sisteme göre bir sürü avantajı bulunmaktadır ve bu avantajlardan en önemli olanı bize göre daha yüksek kalitede yıkama yapılmasıdır.

Batıkent profesyonel halı yıkama firmamıza yün karışımlı halıları eski tip veya tam otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ama kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak halı yıkamanın neticesini direk manada değiştirmektedir. Çünkü, başarılı neticeye ulaşmak için antibakteriyel özellikte temizleyiciler kullanmak büyük öneme sahiptir. Yıkamadan sonra halıların derhal kurumasının sağlanmasında sanayi tipi bir sıkma makinesi kullanılması, kurumanın kalitesi için çok önemlidir. Santrifüj makinesiyle sıkılmış halı ve yolluklar asılmaya ihtiyaç duyar ki, iyi bir dezenfeksiyon bir tek bu yöntemle olur. Tam manasıyla kuruyan kuruması tamamlanan halı ve kilimler son kontrollerin yapılması için son denetim alanına taşınır ki, bu kısımda tarama ile birlikte paketleme işleri yapılır. Paketleme işleri de tamamlanmış olan halı ve yolluklar kayıt fişlerine göre bir araya getirilecek biçimde toparlanıp, sevkiyat elemanlarına gönderilir ve söz verilen zaman diliminde halılar verilen adrese teslim edilir.

Tecrübeli bir halı, kilim ve yolluk yıkama işletmesinin başarılı işler ortaya koyabilmesi için gerçekten önemli aşamalardan biri de deterjanların hassas halılara ne tür yöntemlerle kullanılacağına karar vermektir. Zaten bilinen bir gerçektir ki, kalitesiyle tanınan leke çıkarıcılar kullanmak yıkama işlerinin kalitesini etkileyici niteliktedir. Eğer yüksek hijyene özen gösteren biri iseniz piyasada geçerli şampuanları kullanan halı yıkama işletmelerini seçmek zorundasınız.

Halı yıkama da benzer sanayi alanlarındaki gibi ilerleyen teknolojiden fayda görmüş bir iş koludur ki, endüstriyel alandaki son gelişmeler sektörün kalitesini son derece yükseklere taşımıştır. İş yerimizde kullanılan yeni ekipmanlar ve bununla birlikte yeni nesil şampuanlar bu mesleği en iyi şekilde yapmamıza yardım ediyor. Bu yüzden yıllardır batıkent halı yıkama ve yolluk yıkama firması olarak bu inceliğin farkında olduğumuz için piyasada bulunan en başarılı makine ve ekipmanları kullanarak işimizi yapıyoruz.

Yukarı Çık