Batıkent Halı Yıkama

0 312 255 33 03 - 0 543 494 07 83

Batıkentde Eski Halı Yıkama

Batıkentde Eski Halı Yıkama

Batıkentde Eski Halı Yıkama
Batıkent bantlı sistem halı yıkama eski halı ve kilimleri hangi metotları kullanarak yıkıyor?

Salon ve oda halılarının temizlenmesinden istenen sağlıklı sonucu almak için profesyonellik gerektiren bazı kurallara uymak olmazsa olmazdır. Hijyen kurallarını benimseyen bir müşteri olarak en azından yetersiz vaziyetlerle muhatap olmaktan endişeliyseniz; halılarınızı teslim edeceğiniz halı yıkama firmasına halılarınızı yıkatırken önemli detayları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Zannediyorum eski halı ve kilimleri yıkatırken başarılı bir sonuç için, ilk önce özen gösterilmesi gereken konu, halıyı yıkayacak işletmenin lekelerle mücadelede özenli bir kilim ve halı yıkama fabrikası olmasına ihtiyaç duyulduğudur.

Kaldı ki halılarımızı yıkayacak şirketin kalite göstergesi, düzenli çalışan bir çalışma ekibi ve bununla birlikte uygulamada kullandığı temizlik deterjanlarının standartlara uygunluğuyla tespit edilir. Yıkama işlemlerinde ilk prosedür, servis arabasının anlaşılan anda halıları almaya gelmesidir ki bu kısım ile ilgili ekstradan bir para talep edilmemektedir. Bizce iyi bir halı yıkama fabrikası hızlıca ve beklenen saatte halıları almaya gelir. Evet batıkent halı yıkama servis personeli tarafından yıkama yapılacak yere getirilen halı ve kilimler önce iplik özellikleri göz önüne alınarak ayrı bölümlere aktarılır çünkü farklı halı ve kilimler aynı makinede yıkanmamalıdır. İlerleyen teknoloji ile beraber son dönemde ayrı iki yıkama metodu kullanılmaya başlanmıştır ve bu metotlardan birisi elde yıkama olarak tarif edilen sistem, ikincisi de otomatik sistemle yapılan yıkama sistemidir. Tam otomatik halı yıkama makinalarıyla icra ettiğimiz yıkama işlemlerinin eski sisteme göre pek çok yararı mevcuttur ve bu yararların en fazla önemli olanı sanıyorum fırça baskısının daha yüksek olmasıdır.

Batıkentde halı yıkama firmamıza eski halı ve kilimleri elle hatta otomasyonlu sistemle yıkatabilirsiniz ancak leke çıkarıcı deterjanın kalitesi yıkama işinin başarı seyrini çok önemli oranda belirleyici özelliktedir. Zira umut edilen sonuç için yüksek hijyen gücü olan temizlik maddeleri uygulamak gerekmektedir. Halılarımızın gereken sürede kurumasının gerçekleşmesinde sanayi tipi bir sıkma makinesiyle nem almak kurutmanın beklenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinden alınan halılar yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki bakterilerin yok edilmesi tam anlamıyla bu koşulla sağlanır. Güneşli havada kuruması gerçekleşen halı ve kilimler son kontrollerin yapılması için kalite kontrol bölümüne getirilir ve bu bölümde halıların son hali ile birlikte ambalajlama ve parfümleme işlemleri yapılır. Son kontrol işleri de tamamlanmış olan halılar adreslerine göre bir araya getirilecek şekilde ayrıştırılıp, dağıtım araçlarına sevk edilir ki, söz verilen zaman diliminde halılar müşterilere sevk edilir.

İşini bilen bir halı yıkama işletmesinin başarısı seviyesi yüksek bir sonuç alabilmesi için belki de en önemli kurallardan biri de leke çıkarıcı sarf malzemelerin hassas yapılı halılara hangi yöntemlerle uygulama yapılacağına karar vermektir. Bu manada çok iyi bilinmelidir ki, kalite standartları üst seviyede olan bir şampuan kullanabilmek temizlikle ilgili işlerin neticesini doğrudan belirleyicidir. Halı yıkamada hijyene gereken önemi veren bir kimse iseniz tse belgeli deterjanlar kullanan halı yıkama şirketlerini seçmek zorundasınız.

Yıkama işleri de piyasadaki diğer sektörler gibi gelişen teknolojiden olumlu etki almış bir iş koludur ve teknolojik alandaki yeni teknolojik imkanlar sektörün kalite standardını son derece üst seviyelere çıkarmıştır. Halıların yıkanmasında kullandığımız otomatik makineler ve bununla beraber üstün vasıflı şampuanlar bu işleri en iyi şekilde uygulamamıza imkan sağlıyor. Bundan dolayı en başından beri biz Batıkentdeki halı yıkama firması olarak bu durumun bilincindeyiz ki, halıları yıkarken en iyi bilinen endüstriyel ekipmanları kullanmaya devam ediyoruz.

Yukarı Çık