Batıkent Halı Yıkama

0 312 255 33 03 - 0 543 494 07 83

Batıkentde Yoğun Lekeli Halı Yıkama

Batıkentde Yoğun Lekeli Halı Yıkama

Batıkentde Yoğun Lekeli Halı Yıkama
Batıkent antibakteriyel halı yıkama ustası yoğun lekeli halıları ne tür ekipmanları kullanarak yıkamaktadır?

Bakteri tutma özelliği olan halıların temizlenmesinden beklenen başarılı sonucu kazanmak için özveri gerektiren bir dizi kuralları oluşturmak çok önemlidir. Kaliteli hizmet almak isteyen biriyseniz ve en azından kötü sonuçlarla yüz yüze gelmekten endişeliyseniz; halılarınızı yıkatacağınız yıkama firmasına iş verirken bazı aşamaları göz ardı etmemeniz gerekiyor. Tekrar etmekte fayda var ki yoğun lekeli halıları yıkatırken istenen kaliteli neticeye varmak için birinci olarak dikkatli olunması gereken konu halıyı yıkayacak firmanın lekelerle mücadelede titiz bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olmasındaki gerekliliktir.

Çünkü kilim ve halıları yıkayacak şirketin yaptığı işteki kalite, düzenli çalışan bir çalışma ekibi ve bununla birlikte, uygulama yaptığı temizlik malzemelerinin yeterliliğiyle ölçülür. Yıkama işlemlerinde başlangıç, servis arabasının istenen saatte halıları almaya gelmesidir ve bu kısım için ek bir ödeme verilmemektedir. Bu anlamda kurumsal bir halı temizleme firması bir şekilde belirlenen saat aralığında verilen adreste olur. Batıkentdeki halı yıkama servis personelince yıkama alanına getirilen halı ve kilimler karıştırılmadan cinsleri tespit edilerek gruplara ayrılır çünkü, farklı halılar aynı yıkama tekniği ile yıkama yapılamaz. İlerleyen teknoloji ile beraber artık iki ayrı halı ve kilim yıkama şekli kullanılmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden bir tanesi meçle yıkama diye tabir edilen sistem, diğeri ise otomatik halı yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama modelidir. Bantlı halı yıkama makinalarıyla sürdürdüğümüz yıkamanın manuel yıkamaya göre epeyce çok faydası gösterilebilir ve bunların en çok önem arz edeni zannediyorum daha özenli bir yıkama yapılmasıdır.

Evet batıkentdeki halı yıkama firmamıza yoğun lekeli halı ve yollukları elle belki de otomatik teknikle yıkatabilirsiniz fakat deterjan kalitesi hijyenin sonucunu direk manada belirleyici özelliktedir. Temizlik işlerinde, pozitif sonuç için arındırma gücü yüksek olan leke gidericiler uygulamak son derece önemlidir. Yıkandıktan sonra halıların biran önce kurutulmasında özel bir sıkma makinesi kullanmak, kurutmanın beklenen başarıya ulaşması için ciddi önem teşkil etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesinde sıkılmış olan halı ve kilimler güneşe tutulmaya ihtiyaç duyar ki, güneş dezenfeksiyonu sadece bu koşulla olabilir. Tam olarak kuruyan kuruması tamamlanan halı ve yolluklar son kontroller için denetleme yerine sevk edilir ki, bu kısımda çıkması zor lekelerin kontrolü ile birlikte parfümleme ve ambalajlama uygulamaları yapılır. Son kalan işlemleri sonuçlanan halılar adreslerine göre bir araya getirilecek biçimde düzenlenip, dağıtım çalışanlarına aktarılır ve söz verilen zamanda halılar ve yolluklar müşterilere ulaştırılır.

Yeterli iş tecrübesi olan bir halı ve kilim yıkama şirketinin başarılı sonuçlar ortaya koyabilmesi noktasında gerçekten önemli konulardan birisi de halı yıkama şampuanlarının çeşitli halılara ne tür yöntemlerle uygulanacağına karar vermektir. Bu manada hepimizin bildiği gibi, standartlara uygun bir halı yıkama deterjanı kullanabilmek halı yıkama işinin sonucunu direkt olarak belirler. Yıkama işlerinde yüksek kaliteye değer veren biriyseniz iyi leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama firmalarını seçmeniz gerekir.

Bu sektör de öteki işlerde olduğu gibi teknik ilerlemelerden nasibini almış bir iş koludur ve özellikle yeni teknikler yıkamanın kalitesini fazlaca üst seviyelere taşımıştır. Halıların temizlenmesinde kullandığımız otomasyonlu sistemler ve artı olarak güçlü şampuanlar bu işleri asgari hatayla sürdürmemize imkan veriyor. Buradan hareketle ilk günden beri batıkentde halı yıkama şirketi olarak bu konunun farkındayız ki, yıkama uygulamalarımızda en başarılı otomatik makineleri kullanmayı prensip edinmiş durumdayız.

Yukarı Çık