Batıkent Halı Yıkama İnternet Şubemiz

0312 255 33 03 - 0543 494 07 83

Batıkent Eldokuma Yün Halı Tamiri

Batıkent Eldokuma Yün Halı Tamiri

Batıkent Eldokuma Yün Halı Tamiri

Batıkent halı yıkama firmamızın, yaklaşık 12 yıllık tecrübesi ile el dokuma yün halı tamiri işlemi yapılmaktadır. Resimde gördüğünüz el dokuma halı kenarından yırtılmış. Uzun yıllar boyunca firmamıza halı yıkama işlemi yaptıran ve batıkentde ikamet eden değerli bir müşterimizin halısıdır. Halı yaklaşık 40 yıl önce anadolu da el tezgahlarında üretilmiş bir halıdır. Ama zaman içersinde görüldüğü ggibi deforme olmuş ve kenarına yakın bir yerden yırtılmış. Müşterimiz bu halının tamir veya tadilatının mümkün olup olmadığını sordu.

Firmamız ustaları halıyı inceleyerek, halının aynı renk desen ve motiflerle tamirinin mümkün olduğunu belirttiler. Müşterimizin talebi doğrultusunda halının renklerine uygun yün iplikler üretidi ve farklı kazanlarda tam rengi oluşturuldu. İpler kurumaya alındı. Yıllar önce bu halı nasıl bir el dokuma halı tezgahına alınmış ise aynı sayıda ilmek dokuma tezgahına bağlandı. Ustalarımızın maharetli elleri ile buluşan halı, kısa bir sürede eski orijinal haline getirildi.

Müşterimize teslim edildiğinde, müşterimiz annesinin yadigarı olan halının yenilenmiş olmasına inanamadı. Bu kadar olabileceğine ihtimal vermemiştim dedi. Çok memnun kaldı ve bizi bütün sevdiklerine tavsiyede bulundu.İşte Batıkent halı yıkama olarak bizim en büyük karımız, müşterimizin memnuniyetini yüzünde görebilmektir. Her zaman bu gayretle işimizin hakkını vermeye çalışıyoruz.

Yukarı Çık
Yukarı Çık