Batıkent Halı Yıkama İnternet Şubemiz

0312 255 33 03 - 0543 494 07 83

Batıkent Halı Yıkama El Dokuma Halı Yıkama

Batıkent Halı Yıkama El Dokuma Halı Yıkama

Batıkent Halı Yıkama El Dokuma Halı Yıkama
Batıkent halı yıkama fabrikası el dokuma halı ve yollukları yıkama işlemi:

Artık yıkanması gereken bir halının temizlenmesinden istenen kaliteli sonucu elde etmek için özen gerektiren bir çok kuralların sağlanması olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Titiz bir halı sahibi olarak bu kez kötü bir durumla karşı karşıya gelmekten şüpheliyseniz, yıkama yaptıracağınız yıkama firmasını seçerken bir takım kuralları bilerek dikkat etmeniz gerekiyor. Bizce el dokuma halı ve yollukları yıkatırken hüsrana uğramamak için, ilk önce göz önünde bulundurulması gereken şey, halımızı temizleyecek fabrikanın temizlik ve hijyen sağlamada titizliği ilke edinmiş bir halı yıkama işletmesi olmasının önemli bir gereksinim olduğudur.

Çünkü bu işi yapacak fabrikanın işçiliğindeki kalite, düzenli personel kadrosu ve bununla beraber, kullandığı temizlik deterjanlarının yeterliliğiyle mukayese edilir. Bu işte öncelikli adım, halı toplama aracının önceden anlaşılan zaman içerisinde halıları teslim almasıdır ki bu aşama için ekstradan bir para istenmemektedir. Bilmelisiniz ki iyi iş yapan bir temizlik firması mutlaka belirlenen saat aralığında halıları almaya gelir. Evet batıkent halı yıkama ücretsiz servis ekibi tarafından yıkama yapılacak yere naklolan halılar, bir an önce türleri göz önüne alınarak gruplanır çünkü farklı yapıdaki halılar aynı ekipmanlarla yıkama yapılamaz. Değişen koşullarla birlikte bu devirde ayrı iki halı ve kilim yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan birisi meçle elde yıkama diye bilinen teknik, ikincisiyse otomatik halı yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama metodudur. Tam otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle yaptığımız yıkamanın manuel yıkamaya göre bir çok avantajı gündeme gelir ve bu avantajların en önemlisi sanırım çift taraflı yıkamadır.

Batıkent halı yıkama firmamıza el dokuma halı ve yollukları eski tip veya otomasyonlu sistemle yıkatabilirsiniz ama iyi deterjan kullanmak yıkama işinin neticesini önemli oranda belirlemektedir. Temizlikte, olumlu sonuç için temizleme gücü yüksek şampuanlar kullanmak büyük öneme sahiptir. Yıkanmış halıların istenen sürede kurutulmasında profesyonel sıkma makinesi kullanılması kurutmanın kalitesi için ciddi önem teşkil etmektedir. Sıkma makinesinden çıkarılan halılar gün ışığına ihtiyaç duyar ki bakterilerden arınma sadece bu koşulla olur. Tam manasıyla kuruyan kuruduğu tespit edilen halılar son kontrollerin yapılması için son kontrol noktasına sevk olunur ve bu masada tarama ile beraber ambalajlama çalışmaları yürütülür. Poşetleme işlemleri de tamamlanan halılar her müşteriye göre bir araya getirilecek şekilde toparlanıp, servis arabalarına aktarılır ki, söylendiği saatler içinde halı ve kilimler yerlerine dağıtılır.

İşin inceliklerine hakim bir halı yıkama işletmesinin başarısı seviyesi yüksek sonuçlar çıkarabilmesi için gerekli prensiplerden biri de halı yıkama deterjanlarının hassas yapılı halılara hangi metodlarla kullanılacağını bilmektir. Zaten bilinmelidir ki, kalitesi kanıtlanmış bir halı şampuanı kullanabilmek halı yıkama işinin kalitesini etkiler. Şayet temizliğe azami derecede önem veren bir kimse iseniz kaliteli leke gidericileri kullanan halı yıkama firmalarını seçmeniz gerekir.

Yıkamacılık sektörü de diğer sektörlerde olduğu gibi teknik ilerlemelerden olumlu etki almış bir iş koludur ki, özellikle yeni uygulamalar sektörün standardını son derece arttırmıştır. Firmamızda kullandığımız yeni makineler ve bunun yanında özel üretim şampuanlar bu işleri asgari hatayla tatbik etmemize imkan sağlıyor. Bu yüzden en başından beri Batıkent halı yıkama şirketi olarak bu detayın farkındayız ki, yıkama işlemlerimizde en geçerli yıkama, durulama, hav alma ve kurutma makinelerini kullanarak yıkama yapıyoruz.

Yukarı Çık
Yukarı Çık