Batıkent Halı Yıkama

0 312 255 33 03 - 0 543 494 07 83

Batıkent Makine Dokuması Halı Yıkama

Batıkent Makine Dokuması Halı Yıkama

Batıkent Makine Dokuması Halı Yıkama
Batıkent halı ve yolluk yıkama ustaları makinede dokunmuş halı ve yollukları ne tür şartlarda yıkar?

Her türlü halının temizlenmesinden istenen kaliteli sonucu kazanmak için uzmanlık gerektiren belirli kuralları yerine getirmek gerekliliktir. Hijyeni önemseyen birisi olarak en azından kötü hallerle yüz yüze gelmekten tedirginlik duyuyorsanız, halılarınızı vereceğiniz yıkama fabrikasını seçmeden evvel bazı kuralları bilmelisiniz. Altını çizmeliyiz ki makinede dokunmuş halı ve yollukları yıkatırken beklenen neticeyi almak için, evvela bilmek gereken şey kirli halıları yıkayacak kuruluşun lekelerle mücadelede ileri derecede titiz bir halı yıkama fabrikası olmasındaki mecburiyettir.

Çünkü halı ve kilimleri yıkayan şirketin kalitesi, iş disiplinine sahip bir çalışma ekibi ve uygulamada kullandığı temizlik malzemelerinin standartlara uygunluğuyla bilinir. Yıkamada yapılan ilk şey, servis aracının önceden bilinen süre içerisinde halıları almasıdır ki bu işlem için fazladan bir ödeme talep edilmemektedir. Her halükarda kaliteye önem veren bir halı yıkama işletmesi muhakkak beklenen zamanda halılarınızı teslim alır. Evet batıkent halı yıkama fabrikasındaki yıkama yerine alınan yıkanacak malzemeler, hemen cinslerine göre yıkamaya hazırlanır zira bütün halılar aynı makine ve deterjanla yıkama yapılamaz. Teknolojinin geldiği noktada günümüzde farklı iki yıkama tekniği geliştirilmiştir ki, bu yöntemlerden birincisi meç aracılığı ile yıkama olarak anılan metot, öbürüyse tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama tipidir. Otomatik bantlı sistem halı ve kilim yıkama makineleri ile icra ettiğimiz yıkama işlemlerinin eski sisteme göre fazlaca faydası ortaya çıkar ve bu faydalardan en çok önem arz edeni zannederim iki taraflı yıkamadır.

Batıkent halı ve yolluk yıkamaya makinede dokunmuş halı ve yollukları eski tip veya bantlı yöntemle yıkatabilirsiniz ama iyi deterjan kullanmak halı yıkama işinin başarı seyrini hatırı sayılır derecede etkilemektedir. Halı yıkamada, umut edilen sonuç için antibakteriyel özellikte endüstriyel deterjanlar kullanmak büyük önem arz etmektedir. Yıkandıktan sonra halıların derhal kurumasının sağlanmasında bu işe özel bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, kurutmanın istenen başarıya ulaşması için son derece önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinde sıkılmış olan halılar askılara asılmaya ihtiyaç duyar ki, bakterilerin yok edilmesi bir tek bu metotla sağlanabilir. Yeterince kuruduğu tespit edilen halı ve yolluklar kontrol edilmesi için denetleme bölümüne getirilir ve burada çıkması zor lekelerin kontrolü ile beraber parfüm ve işleri yapılır. Ambalaj işleri tamamlanmış olan halı ve yolluklar adreslerine dikkat edilerek bir sıralama yapılacak şekilde toparlanıp, sevkiyat araçlarına aktarılır ki, belirlenen saatte halılar ve yolluklar müşterilere teslim edilir.

İşinde başarılı bir halı, kilim ve yolluk yıkama firmasının başarılı işler çıkarabilmesi noktasında gerekli şartlardan birisi de leke çözücü malzemelerin farklı halılara hangi tekniklerle kullanılacağının tespitinin yapılmasıdır. Zira herkes bilir ki, kalite belgeleri tam olan leke gidericiler kullanmak halı ve kilim yıkamanın neticesini etkileyici niteliktedir. Siz de kusursuz hijyene bakan biriyseniz standartlara uygun şampuanları kullanan halı yıkama şirketlerini seçmelisiniz.

Halı yıkama sektörü de benzer sanayi işlerinde olduğu gibi ilerleyen teknolojiden fayda görmüş bir iş koludur ve özellikle yeni gelişmeler bu işin kalitesini ciddi anlamda üst düzeye taşımıştır. Son yıllarda kullandığımız bantlı sistemler ve bunun yanında geliştirilmiş leke çıkarıcılar işimizin gereğini en az riskle yapmamıza yardım ediyor. Bu yüzden en başından beri Batıkentdeki halı yıkama olarak bu konunun bilincindeyiz ki, işletmemizde en başarılı yıkama makinelerini kullanarak işimizi yapıyoruz.

Yukarı Çık